Проучете този доклад на Отглеждане на рапица

Дълбоката ѝ и бързоразвиваща се коренова система подобрява структурата на почвата, нейната аерация и водопропускливост.

Пролетната предсеитбена обработка не бива да е на влажна почва, за да не се замаже и уплътни леглото за сеитба, провежда се при достатъчно просъхване на почвата и непосредствено преди сеитба.

Тази технология използва комбинация от машина за ивична почвообработка (стрип-тил) и сеялка за пролетници. Почвообработващата секция на тази машина извършва едновременно няколко операции – отстраняване на растителните остатъци с предните траш-колела (за отстраняване на растителните остатъци), разкъртване и разрохкване на почвата там, където ще се развива кореновата система на растението, оформяне на сеитбената ивица със страничните дискове и предсеитбено валиране.

Банерите ще се показват в списъците с обяви, като мястото за показване се купува за следващия ден, чрез търг с тайно наддаване.

Прекомерната гъстота на растенията често води до по-лоши добиви от рапица поради:

Конвенционалната растителна защита трябва да се прилага след преминаване на приетите прагове на вредност на неприятелите по рапицата. През различните фенофази на зимната рапица (покълнване, поникване, розетка, бутонизация, цъфтеж и узряване) вредят различни неприятели. Нужно е да се знаят икономическите прагове на вредност (ИПВ) на различните насекоми.

Свързани статии Бумът на пътуванията в чужбина и към България се охлажда в разгара на лятото

кръстоцветна зелева бълха, рапична листна оса, рапичен бръмбар, рапичен цветояд, светлокрака зелева бълха, рапична стъблена бълха, малка рапична стъблена бълха, обикновена вълнистоивичеста бълха,черна зелева бълха, мъхнат бръмбар, миризлив бръмбар, скритохоботници, кръстоцветни дървеници, нощенки, ливадна пеперуда, скакалци, миниращи мухи.

Списание за Растителна Защита, Семена, Торове и Земеделие

Обработването на почвата - основа за успешна и надеждна жътва Добивът на рапица зависи до голяма степен от състоянието, в което посевите преминават през зимата.

Рапичната стъблена бълха е разпространена повсеместно и във висока плътност нанася огромни щети. Неприятелят развива едно поколение годишно. Зимува като яйце, ларва и възрастно насекомо. През септември възрастните започват усилено да се хранят и от края на септември до средата на декември снасят яйца.

Като алтернатива след пшеница и ръж трябва да се обърне по-голямо внимание на равномерното разпределение на остатъците обработване на рапица от жътва (слама и плява).

всички малки и недоразвити семена трябва да бъдат отстранени.

Ефективните микроорганизми е метод, към който се придържат последователите на природното земеделие. Начините за есенна обработка на земята по тази технология са няколко, както с използването на специални разтвори, така и с използването на т.нар. ЕМ-компост, богат на ефективни микроорганизми.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Проучете този доклад на Отглеждане на рапица”

Leave a Reply

Gravatar